Robin van Persie’den Fenerbahçe İtirafı

Fenerbahçe‘nin eski oyuncularından Robin van Persie, İngiliz basınına verdiği röportajda o dönem verdiği transfer kararının yanlış olabileceğini söyledi.

Manchester United‘da oynamama ihtimalinin belirmesinin üzerine ayrılık kararı aldığını belirten Hollandalı efsane futbolcu, “Manchester United ile 1 yıl daha sözleşmem vardı, belki Fenerbahçe’ye gitmemeliydim ve 1 yıl daha kalmalıydım. Ancak Van Gaal teknik direktördü ve amacını bana açıkça deklare etmişti. Orada bir karar vermek zorundasın: Takımda kalıp süre bulmak için savaşacak mısın, bu dürüst bir rekabet olacak mı? Tüm aldığım bilgilerin ışığında, yoluma gitmeye karar verdim.” ifadelerini kullandı.

FENERBAHÇE’DE 87 MAÇTA 36 GOL ATTI

Manchester United ‘da 3 yıl boyunca başarılı olduğunu da vurgulayan Van Persie, “Yine de 3 yıl, 3 gün değildi. Uzun bir süre, futbol kariyerimin önemli bir parçası ve İngiltere’de 11 yıllık futbol kariyerim var. Çocukluğumda bunun hayalini kuramazdım.” dedi. Robin van Persie, 2015’te geldiği Fenerbahçe’de 3 yıl boyunca forma giydi ve 87 maçta 36 gol, 7 asistlik performans sergiledi.